Ballazhi i zemëruar për deformimet e logos së pavarësisë

schedule14:38 - 30 Nëntor, 2017

schedule 14:38 - 30 Nëntor, 2017

Pesë vjet nga futja në histori e logos së 100 vjetorit të pavarësisë artisti krijues e sjell në formën e një instalacioni, në galerinë Kombëtare të Arteve në Tiranë. Zeni   Ballazhi luan me ironinë dhe me anë të këtij instalacioni kërkon që ky simbol kombëtar të moskeqpërdoret më./abcnews.al

 

https://youtu.be/mybr5E2_9Q0