Balla nën zhurmën e LSI

schedule16:20 - 1 Shkurt, 2018

schedule 16:20 - 1 Shkurt, 2018

Seanca parlamentare ka përfunduar, por deputetë të majtë e të djathtë qëndrojnë në oborr.

Socialistët janë përgatitur të thonë fjalën e tyre për çfarë lanë pas brenda sallës së Kuvendit. Ndonëse gazetarët janë përqendruar tek kryeministri, ky i fundit largohet. Opozita duket se do t’i rrethojë edhe jashtë parlamentit.

Stepja nga të majtët dhe pritja nga kundërshtarët politikë zgjat pak aq sa u duk se të gjithë ikën. Në këtë kohë mazhoranca e ka gati zërin përfaqësues.

Menjëherë pas tij vë në zbatim skenarin opozita e përfaqësuar nga deputetë të Lëvizjes Socialiste për Integrim.

Kreu i grupit parlamentar të socialistëve u përpoq të fliste mbi projektligjet e miratuara dhe situatën në Kuvend, por gjatë gjithë fjalës së tij ndërhynin me pyetje dhe komente deputetet e Lëvizjes Socialiste për Integrim. Ajo që u kuptua më së miri ishin replikat e fundit./abcnews.al