Aventura e çudtishme e Keisuke Hondas, vjen kthesa e papritur!

schedule14:07 - 23 Dhjetor, 2019

schedule 14:07 - 23 Dhjetor, 2019

Ish-mesfushori i Milanit, Keisuke Honda, ka njoftuar largimin nga klubi i tij i fundit. Japonezi muajin e fundit e ka kaluar në Holandë, ku luajti për ekipin e Vitesse.

Në 7 nëntor të këtij viti, Honda, u transferua tek holandezët. Aventura e tij e fundit zgjati shumë pak, rreth 1 muaj e 15 ditë.

Gjatë kësaj periudhe 33-vjeçari u aktivizua në vetëm 4 ndeshje me Vitessen. Tashmë ai sërish është një lojtar i ri dhe me shumë mundësi pa merkatos së janarit do ta shikojmë Hondën në një aventurë tjetër. /abcnews.al