Autobusi i Unazës përfundon në Lanë, shpëtojnë për mrekulli pasagjerët

schedule20:59 - 29 Prill, 2022

schedule 20:59 - 29 Prill, 2022

Një autobus i kompanisë “Go Green” që bën linjën e Unazës ka përfunduar në Lanë.

Sipas policisë aksidenti ka ndodhur në Unazë pranë kinema “Agimit”, ku një prej autobusëve të kompanisë “Go Green” ka goditur një makinë benz duke e marrë para, dhe ka përfunduar në Lanë.

Si pasojë e aksidenti kanë mbetur 5 persona të plagosur, dy persona brenda benzit dhe 3 pasagjerë të autobusit.

Siç shihet edhe në videot e Abc, autobusi i Unazës ka kaluar në anën tjetër të Lanës, ndërsa nën të ndodhet një makinë benz e kthyer përmbys.

Njoftimi i policisë:

Më datë 29.04.2022, rreth orës 20:10, në afërsi të Kinema Agimi, një autobus është përplasur me një automjet, dhe si pasojë drejtuesi i autobusit ka humbur kontrollin mbi drejtimin e tij, dhe ka rënë në Lumin Lana.

Si pasojë e aksidentit janë dëmtuar dhe janë paraqitur në spital dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën dy pasagjerët e automjetit që u përplas me autobusin.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të aksidentit.

Kjo nuk është hera e parë që shoferët e autobusëve të Unazës bëhen shkak për aksidente. Shpesh në media është denoncuar nga qytetarët se drejtuesit e këtyre mjeteve në disa raste kanë qenë mbi autobus edhe të dehur me alkool.

/abcnews.al