Asnjë viktimë dhe 9 raste të reja me Covid në Kosovë

schedule15:08 - 27 Nëntor, 2021

schedule 15:08 - 27 Nëntor, 2021

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuare se në 24 orët e fundit, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Fatmirësisht gjatë kësaj periudhe nuk është shënuar asnjë viktimë. Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.758.

Njoftimi i plotë:

27 Nëntor 2021: Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 1.898 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.614.212 doza të vaksinës.

Deri më sot 761.003 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Nga 1.591 testime, 9 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 10 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 157.758.

Në total numri i rasteve aktive është 334.