Arthur pritet të largohet nga Juventusi, mes Arsenalit e Romës shfaqet ideja e bujshme e Barçës

schedule23:00 - 30 Qershor, 2022

schedule 23:00 - 30 Qershor, 2022

Mes interesimit të vazhdueshëm të Arsenalit dhe thashethemeve për një shkëmbim të mundshëm me Romën një pistë e bujshme merkato është rikthyer në modë për Arthurin.

Sipas “Tuttomerkato.web”, emri i mesfushorit brazilian ka përfunduar në qendër të vlerësimeve të drejtuesve të Barcelonës si një përforcim i mundshëm në media për postin Frenkie de Jong.

26-vjeçari vlerësohet shumë nga trajneri Xavi Hernandez dhe pikërisht dy vjet pas lamtumirës së tij, ai nuk do të ngurronte të kthehej në Katalonjë përsëri.

Për momentin, duhet theksuar se nuk ka asnjë negociatë zyrtare mes Juventusit dhe Barcelonës, por blaugranët e konsiderojnë një mundësi dhe Arthur nuk e ka fshehur kurrë vlerësimin e tij të madh për Xavi.

Sido që të jetë, dyshimi mbetet për formulën e mundshme të operacionit, duke qenë se katalanasit vështirë se mund të shkojnë përtej huazimit. /f.a/abcnews.al