Arrestohet 58 vjeçari në Berat, i gjetën në sera 16 pako me 60 kg drogë

schedule14:35 - 3 Shkurt, 2018

schedule 14:35 - 3 Shkurt, 2018

Rreth 60 kg Cannabis Sativa është sekuestruar gjatë operacionit “Kozare” në Berat. Policia ka ndaluar 58 vjeçarin Pëllumb Marra .

Arrestimi i tij u bë pasi nga kontrolli i ushtruar në serat e shtetasit të lartpërmendur në fshatin Kozarë u gjeten 16 pako me lende narkotike. Përveç droges policia sekuestroi në shtëpinë e 58 vjeçarit edhe një automatik , 2 krehëra dhe 1 pistolete./abcnews.al