Anulohet konferenca e përbashkët për shtyp e Haradinaj – Mogherini -Hah

schedule14:58 - 17 Nëntor, 2017

schedule 14:58 - 17 Nëntor, 2017

Është anuluar në momentin e fundit dhe pa paralajmërim, konferenca për shtyp në selinë e BE-së në Bruksel, ku do të merrnin pjesë përfaqësuesja e lartë e BE-së, Federica Mogherini, dhe kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj. Zëdhënësja Maja Kocijancic u shpreh se konferenca u anulua për shkak të axhendës, pavarësisht se ishte paralajmëruar para shumë kohësh./abcnews.al