Ankandi “i çmendur”, makina nga 300 euro dhe supermakina nga 5000 euro

schedule15:45 - 29 Nëntor, 2021

schedule 15:45 - 29 Nëntor, 2021

Porsche , BMW , Mercedes-Benz , Toyota dhe shumë marka të tjera makinash mund të merren me çmime fillestare nga 300 euro në ankandin që do të mbahet nga Drejtoria e Menaxhimit të Materialeve Publike në magazinë në Magouleza .

Në veçanti, ditën e premte, më datë 3 dhjetor, ora 09:00 do të mbahet në Ano Liossia , një ankand verbal, për të shitur 52 Makina pasagjerësh “për qarkullim” , me një çmim fillestar siç thuhet në njoftim.

Vizita ne Magazine Magouleza lejohet per 3 dite pune para dates se Ankandit, pra nga data 30-11-2021 deri me 02-12-2021 nga ora 08:30. deri në orën 13:30.
Në këtë ankand ka disa super makina por edhe modele luksoze me çmime fillestare nga 2000 deri në 95000 euro !

Makina e parë në listën e ankandeve është një Porsche 911 (993) Turbo me licencën e parë në vitin 1996 dhe çmimi fillestar është vendosur në 95,000 euro ! Ky model fuqizohet nga një motor 3.6 litra biturbo benzine që prodhon 430 kf !

Modelet përkatëse në tregun e makinave të përdorura kalojnë 110,000 euro !

Një Mercedes-Benz SL 320 zbukuron gjithashtu listën e automjeteve të shitura me patentë të parë dhe një çmim fillestar prej 7000 euro . Ky roadster fuqizohet nga një motor 3.2 litërsh V6 me benzinë që prodhon 224 kuaj fuqi dhe kombinohet me një kambio automatike me 4 shpejtësi .

Në tregun grek të makinave të përdorura, modelet përkatëse janë në dispozicion për 20,000 euro .

Nëse dikush tani dëshiron të marrë një SUV luksoz gjerman, atëherë BMW X5 me licencën e parë në vitin 2000 dhe një çmim fillestar prej 1700 euro ndoshta nuk do ta lërë indiferent. Ky model mundësohet nga një motor 3-litërsh benzinë që prodhon 231 kuaj fuqi .

Modelet përkatëse në tregun grek të makinave të përdorura i gjeni me çmime fillestare nga 8000 euro.

Një nga makinat që pritet të tërheqë shumë blerës të mundshëm është Volvo S60 D3 me licencën e parë në vitin 2011 dhe një çmim fillestar prej 1800 euro . Ky model fuqizohet nga një motor nafte 2-litërsh që prodhon 163 kuaj fuqi dhe kombinohet me një transmision manual me gjashtë shpejtësi.

Modelet përkatëse në tregun e makinave të përdorura i gjeni nga 15500 euro.

Për adhuruesit e modeleve të shpejta BMW që mbajnë logon M, ekziston një BMW M5 me licencën e parë në vitin 2000 dhe një çmim fillestar prej 5000 euro në listën e ankandeve . Kjo makinë fuqizohet nga një motor 5 litra benzinë që prodhon 400 kuaj fuqi!

Në tregun vendas të përdorura modelet përkatëse mund të gjenden me çmime nga 18.000 euro.

Nëse dikush kërkon një makinë qyteti me një çmim shumë tërheqës, atëherë Peugeot 107 i nxjerrë në ankand nga ish-ODDY ndoshta do t’i plotësojë nevojat e tyre që në fakt ka një çmim fillestar prej 1800 euro dhe licencën e parë në vitin 2008. Ky model funksionon me benzinë motorri 1 liter dhe 68 kuaj fuqi .

Modelet përkatëse në tregun vendas janë në dispozicion për 5000 euro .

Versioni “i shpejtë” i Toyota Yaris-it të famshëm pritet gjithashtu të tërheqë disa blerës potencialë, i cili ka licencën e parë në vitin 2007 dhe një çmim fillestar prej 1200 euro . Kjo makinë drejtohet nga një motor me benzinë ​​prej 1.8 litrash dhe me performancë 133 kuaj fuqi .

Në tregun e makinave të përdorura mund të gjeni një makinë të ngjashme me një çmim prej 7500 euro .

Një BMW 335i me licencën e saj të parë në 2007 dhe një çmim fillestar prej 2000 euro pritet gjithashtu të tërheqë shumë blerës të mundshëm. Ky model fuqizohet nga një motor 3-litërsh benzinë që prodhon 306 kuaj fuqi !

Modelet përkatëse në tregun vendas janë në dispozicion nga 22500 euro .

Klikoni këtu për të lexuar të gjithë njoftimin e ankandit që përfshin 52 makina .