Ancelotti: Liga e Kampionëve është turneu më i rëndësishëm

schedule16:24 - 4 Tetor, 2022

schedule 16:24 - 4 Tetor, 2022

Carlo Ancelotti tregoi se cilin turne e vlerëson fitoren mbi të tjerat.

“Unë gjithmonë dua të fitoj Ligën e Kampionëve. Kampionati është i rëndësishëm, por Champions League është turneu më i rëndësishëm, shkruan abcnews.al.

Këto turne janë të ndryshëm nga njëri-tjetri. Njëra ka 38 ndeshje, tjetra ka shumë më pak. Ndonjëherë gjithçka vendoset në një përballje 180-minutëshe. Dhe këtu detajet kanë rëndësi.

Kjo nuk ka të bëjë me fatin apo fatin e keq. Ndonjëherë të folurit për fat mbulon problemet e ekipit të tyre ose dinjitetin e një kundërshtari.

Nëse them se Real Madridi nuk ishte me fat me Osasunën, do të hesht për problemet tona me zotërimin e topit dhe lojën e mirë nga kundërshtari.

Është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje detajeve të vogla. Në Champions League mund të shënosh tre gola në pak minuta. Mund të ndodhë edhe në gjysmëfinale. Karakteri i fortë jep kontroll mbi detajet e vogla.

Dhe Real Madridi është skuadra që nxjerr maksimumin nga këto detaje të vogla”, tha trajneri i Madridit.  /G.D abcnews.al/