Ambasadorja gjermane në Kukës: “Mos shpresoni për azil”

schedule18:02 - 15 Nëntor, 2017

schedule 18:02 - 15 Nëntor, 2017

Ambasadorja e Gjermanisë, Suzanne Schultz, nga Kukësi u tha shqiptarëve se zgjidhja për ti shpëtuar varfërisë nuk është ikja jashtë vendit. Ajo mori pjesë në ceremoninë e inagurimit të qendrës së informacionit për emigrimin dhe të drejtat e njeriut në Kukës nga ku deklaroi se ata që shkuan në Gjermani po kthehen duarbosh, ndaj realizohuni në Shqipëri./abcnews.al

https://youtu.be/qGXglAbQCm4