Alvaro Morata mbetet në axhendën e Barcelonës

schedule16:49 - 9 Tetor, 2021

schedule 16:49 - 9 Tetor, 2021

Juventusi është mjaft i qartë se nuk do të paguajë për Alvaro Moratan tek Atlético de Madrid 35 milion € për të kompletuar kalimin në verën e ardhshme. Përballë kësaj situate, klubi nuk e vlerëson ta ketë përsëri në radhët e tij sulmuesin madrilen, i cili e di se do të duhet të gjejë një destinacion të ri.

Një nga klubet që e kishte në axhendën e tyre muaj më parë ishte Barcelona, ​​e cila, duke përfituar nga marrëdhënia e shkëlqyer me Atléticon. Reprezentuesi spanjoll ka një poster të madh dhe përvoja ndërkombëtare dhe në La Liga atij nuk mungon.

Le të kujtojmë se çështja Griezmann mbetet për t’u zgjidhur, kështu që Atlético dhe Barcelona kanë ende shumë për të folur. Pa vazhduar më tej, Juanma López, agjenti i sulmuesit, mban një miqësi të madhe me Drejtorin Sportiv të Barcelonës, me të cilin ai është takuar tashmë në disa raste. /abcnews.al