Alarm për bombë në Aeroportin e Prishtinës

schedule16:38 - 6 Shkurt, 2023

schedule 16:38 - 6 Shkurt, 2023

Një alarm për bombë në aeroportin e Prishtinës “Adem Jashari” ka vënë në lëvizje Policinë e Kosovës. Lajmi është konfirmuar nga zëdhënësja e Aeroportit Valentina Gara. Ajo njofton se udhëtarët dhe personeli i Aeroportit janë larguar ndërsa janë angazhuar ekipet emergjente.

“Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuar. Ekipet emergjente janë involvuar ne detyrat dhe përgjegjësitë e caktuara”, njofton Gara. Kjo nuk është hera e parë që Aeroporti i Prishtinës përballet me kërcënime për bombë.  /abcnews.al