Aksion i gjerë për ndalimin e personave të shpallur në kërkim

10:47 | 12/09/201910:470

Në Lezhë është zhvilluar operacioni i  koduar “Qarku” për ndalimin e personave të shpallur në kërkim. Në njoftimin e policisë lokale thuhet se është vënë në pranga 23-vjecari, Erikson Tetaj.

Gjykata në Itali e ka dënuar me 20 vite burg për veprat penale “Shfrytezim prostitucioni dhe trafik droge”. Ndërkohë që po kryhen procedurat për ekstradimin e tij drejt Italisë.

Një 22 vjeçar i akuzuar për një grabitje në Laç u arrestua gjatë këtij aksioni. Ndërsa një tjetër u ndalua për armëmbajtje pa leje dhe një 28-vjeçar u procedua për drogë./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono