Akrobatja që performon me flakët: E kam nisur moshën 3-vjeçare, më mori presori nga “pema”

schedule20:17 - 13 Korrik, 2020

schedule 20:17 - 13 Korrik, 2020

Gazetari Eni Shehu ka intervistuar në puntatën e sotme të emisionit “Edicioni Veror” një prej akrobateve që performon me flakët në lokalet e natës në jug të vendit.

Ajo tregoi se si ka nisur ky profesion për të duke zbuluar se ishte dhe e para akrobate që ka performuar nga 100 metra lartësi.

“E kam nisur në cirkun kombëtar në moshën 3-vjeçare. Unë nuk e mbaj mend por babi më ka thënë që babi më ka parë në një pemë dhe më mori nga pema (qesh).

Jam e para akrobate që kam performuar nga 100 metra lartësi në Bovillë”, u shpreh ajo./abcnews.al