Ahmeti shpall fitoren e BDI-së: Komunat që morëm dhe ku presim raundin tjetër

schedule23:29 - 17 Tetor, 2021

schedule 23:29 - 17 Tetor, 2021

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti ka shpallur fitoren e partisë së tij në zgjedhjet e së dielës në Maqedoni. Një një konferencë për shtyp, Ahmeti tha se BDI ka fituar në Likovë, Pllasnicë dhe Saraj që në raundin e parë.

Ndërkohë, sipas tij, BDI udhëeheq edhe në Tetovë, Çair, Kërçovë, Strugë, Zhelinë, Tearcë dhe Bogovinë.

Ahmeti tha se shkohet në balotazh në Dibër, Vrapçisht dhe Çashkë, kurse theksoi se presin ende për Gostivarin. /abcnews.al