Aguero: Nuk e prisja atë pritje në debutim, Messi është çështje e kaluar

schedule13:39 - 19 Tetor, 2021

schedule 13:39 - 19 Tetor, 2021

Kun Aguero më në fund bëri debutimin e tij në fundjavë në ndeshjen përballë Valencias të cilën katalanasit e fituan me rezultatin, 3-1.

Argjentinasi ka dalë në koferencë për shtyp para ndeshjes në Champions përballë Dinamo Kiev, ku foli edhe në veçanti për futbollistë si Leo Messi apo Ansu Fati.

Debutimi: Nuk e prisja atë pritje. Mbetem të tregoj në fushë dashurinë që më treguan.

Kupa Botërore çdo 2 vjet: Unë preferoj të mos shpreh mendimin tim. Këto janë gjëra politike në të cilat nuk do të doja të përfshihesha.

Një numër golash?: Unë kurrë nuk i vendos qëllimet për veten time, por të jem në gjendje ta përfundoj sezonin në mënyrën më të mirë. Unë preferoj që qëllimi të jetë të jem në shumë ndeshje dhe të ketë një titull.

Goli i parë: Goli do të vijë vetëm. Sa më shumë që mendoni për golin, aq më keq është. Gjithmonë e rëndësishme të fitosh.

Si ju dukej largimi i Messit?: Është një çështje e kaluar. Ne të gjithë ishim të befasuar në atë kohë, por tani unë preferoj të mendoj për të ardhmen. Si mik, ajo që dua është që ai të shijojë futbollin si ai gjithmonë.

Ansu Fati: Shumë i lumtur sepse pas kaq shumë u kthye me një entuziazëm të madh. Ata janë një nga ata talentë që nuk dalin shpesh dhe ne duhet ta shfrytëzojmë atë sepse e kemi.

Pse zgjodhët ’19’?: Kur nënshkrova për Barçën, numri 19 ishte një numër që e kisha përdorur në Kupën e Botës U-20 në Hollandë dhe në Kombëtaren. Padyshim që ’10’ në atë kohë ishte Leo.. Më vonë Piqué ose kolegë të tjerë gjithashtu më thanë, por mbeti kështu. Unë mendoj se ’10’ i përshtatet mjaft mirë Ansu Fati . /abcnews.al