A do luajë Sadio Mane kundër PSG-së?

schedule19:17 - 3 Shkurt, 2023

schedule 19:17 - 3 Shkurt, 2023

Bayern Munich nuk do të ketë Sadio Mane për ndeshjen e parë të Champions League kundër Paris Saint-Germain. Siç konfirmoi trajneri i bavarezëve, Julian Nagelsmann, mesfushori 30-vjeçar nuk ka kohë të jetë gati për betejën e parë me francezët, për pasojë do të mungojë në ndaj në Parisit më 14 shkurt.

Kujtojmë se asi senegalez është jashtë fushe prej 8 nëntorit 2022 ku u dëmtua ndaj Werder Bremenit.

Këtë sezon, ai ka bërë 23 paraqitje me njëmbëdhjetë gola dhe katër asistime në të gjitha garat për Bayern Munich. /G.D abcnews.al/