85 milion € për Jadon Sancho, Manchester United bën ofertë zyrtare

schedule13:19 - 24 Qershor, 2021

schedule 13:19 - 24 Qershor, 2021

Jadon Sancho është kryefjala e merkatos te Manchester United. Fabrizio Romano raporton se “Djajtë e kuq” kanë bërë edhe ofertë zyrtare.

Klubi anglez ofron 85 milion euro për kartonin e yllit të Borussia Dortmund. Gjermanët gjithsesi ende nuk janë dorëzuar.

Ende ata duan 95 milion euro të sigurta dhe United po punon për të arritur një marrëveshje të shpejte, duke përfshirë klauzola që plotësohen dhe kënaqin kërkesat e gjermanëve. /abcnews.al