65-vjeçari u hodh nga spitali, Prokuroria e Tiranës nis hetimet

schedule09:41 - 3 Shtator, 2020

schedule 09:41 - 3 Shtator, 2020

Prokuroria e Tiranës ka nisur hetimet për ngjarjen e rëndë të ndodhur mbrëmjen e djeshme, ku 65-vjeçari Hasan Miri u vetëhodh nga spitali “Shefqet Ndroqi”.

Mbrëmë janë marrë në pyetje disa familjarë dhe mjekë, që kanë ndjekur rastin e 65-vjecarit nga Klosi, ndërsa gazetarja Glidona Daci raporton për abcnews.al se organi i akuzës ka nisur hetimet.

Abcnews.al ka mësuar se disa nga mjekët, kanë deklaruar pranë grupit hetimor se Miri, ka shfaqur dje sjellje jo të qëndrueshme dhe  ishte i rënduar psikologjikisht.

Kujtojmë se 65-vjeçari nga Klosi ishte vjehrri i deputetit Gjetan Gjetani.

LEXO EDHE: Vjehrri i deputetit u hodh nga spitali, mbesa e mjekët: Depresion! U rëndua sa mësoi se ishte me covid

Mësohet se pas konfirmimit me Covid-19, mjekët i kanë rekomanduar 65-vjeçarit të qëndrojë i izoluar në shtëpi, por dy ditë më parë gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar.

Për shkak të kësaj gjendje, Miri u transportua në “Covid 2” për trajtim më të specializuar mjekësor. g.v/abcnews.al