4 lojtarë të Barcelonës janë dëmtuar në kombëtaret e tyre

schedule19:44 - 23 Shtator, 2022

schedule 19:44 - 23 Shtator, 2022

Pushimi ndërkombëtar i shtatorit mund të ketë një ndikim negativ në Barcelonë. Tashmë katër lojtarë të skuadrës katalanase janë lënduar në kombëtaret e tyre.

Jules Kundet (Francë), Frenkie de Jong dhe Memphis Depay (të dy holandez) ishin lënduar më parë, shkruan abcnews.al.

Tani Ronald Araujo përfundoi në infermieri. Mbrojtësi u zëvendësua në fillim të ndeshjes miqësore të së premtes kundër Iranit kundër Uruguait.

Në gjashtë xhirot e fundit të kampionatit të Spanjës, “Barcelona” ka mundur të marrë 16 pikë. Skuadra e Xavit është dy pikë më shumë se lideri në renditje Real Madrid. /G.D abcnews.al/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ESPN FC (@espnfc)