3 ndeshjet jetike të Soskjaer te Manchester United, Ferguson ka gati zëvendësuesin në rast dështimi

schedule14:10 - 28 Tetor, 2021

schedule 14:10 - 28 Tetor, 2021

Rezultatet negative të Manchester United në ndeshjet e fundit kanë ngritur shumë pikëpyetje për të ardhmen e trajnerit Ole Gunnar Solskjaer.

Sipas asaj që raportojnë mediat angleze, Sir Alex Ferguson i ka dhënë edhe një mundësi tjetër teknikut norvegjez, për të vazhduar të drejtojë “djajtë e kuq”.

Ndeshjet kundër Tottenhem, Atalanta dhe Manchester Cityt zhvillohen para ndërprerjes së sezonit për shkak të Kombëtareve dhe duele duhet të fitohen patjetër nga Solsjkaer, në të kundër Ferguson ka gati zëvendësuesin e tij.

Ferguson mendon se trajneri i duhur do ishte Mauricio Pochettino, trajneri aktual i PSG, që pëlqehet shumë nga drejtuesit e Manchester United.

Gjithashtu në shënjestër të “djajve” është edhe tekniku italian Antonio Conte, i cili është larguar nga Interi pas fitimit të Seria A. /f.a/abcnews.al