14-vjeçari bëhet milioner përmes Bitcoin, ka një koleksion të jashtëzakonshëm të makinave, nga Ferrari te Lamborghini

schedule10:47 - 12 Nëntor, 2022

schedule 10:47 - 12 Nëntor, 2022

Haziq Nasri është një 14-vjeçar që ka më shumë se 40,000 ndjekës në kanalin e tij TikTok dhe konsiderohet milioner. Ai thotë se e ka bërë pasurinë e tij nga Bitcoin.

Nasri jeton në Malajzi dhe gjithashtu pretendon se ka një koleksion të jashtëzakonshëm makinash, megjithëse shumë njerëz në internet pyesin nëse ndonjë prej tyre është me të vërtetë e tij.

Sidoqoftë, ai e fillon videon e tij duke thënë: “Ja, koleksioni im i plotë i makinave si një milioner Bitcoin 14-vjeçar në 2022, le të shkojmë”.

Fillon me një IQ Toyota, për të cilën Nasri thotë se ishte makina e parë që bleu në 2018 në moshën 10-vjeçare dhe se i kushtoi atij ‘gjysmë Bitcoin’.

Më tej ka të bëjë me Range Rover Sport, të cilën Haziq tregon se e bleu në 12 në 2020. Në të njëjtin vit, ai bleu edhe me një Ferrari FF blu, një supermakinë V12 me katër vende.

Pastaj është në blerjen e tij të fundit, një Lamborghini Aventador me ngjyrë të verdhë të ndezur./abcnews.al