18:32 | 28/02/201818:320

Dy gra me probleme shëndetësore të bllokuara nga bora në fshatrat e Shalës së Shkodrës u transportuan për ndihmë mjekësore drejt Tiranës nga njësia e helikopterëve të Ministrisë së Shëndetësisë.

Helikopteri i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale arriti të ndihmojë dy të semurat në fshatrat Nënmavriq dhe Lekaj vetëm pas dy tentativash për t’u ulur.
42-vjeçarja me probleme kardiake dhe e sëmura tjetër me probleme apandesiti akut janë nën mbikqyrjen e mjekëve në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono