Erinda Ballanca për problemet në shtëpitë e kujdesit rezidencial

10:08 | 08/05/2018

Problemet në shtëpitë e kujdesit rezidencial ishte tema e Mbrëmje në ABC Neës,

Avokatja e popullit, Erinda Ballanca, ishte e ftuar ku foli rreth kësaj teme.

Diskutimi vjen pas denoncimit të rastit të dhunës në shtëpinë e foshnjes në Vlorë, ku kujdestaret përkatëse flisnin fjalë banale drejt fëmijëve dhe ushtronin dhunë fizike ndaj tyre.

Ballanca tha në studio se ka raporte të krijuara nga institucioni i avokatit të popullit për këto raste të tilla./abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono