Zyrtare: Florian Kamberi me ekip të ri, transferim me të dhëna sekrete

schedule14:57 - 6 Gusht, 2020

schedule 14:57 - 6 Gusht, 2020

Florian Kamberi rikthehet në Zvicër. Sulmuesi kishte marrë leje te Hibernian dhe prej ditësh mediat në Zvicër kishin raportuar për interesimin e St Gallen për shërbimet e futbollistit të kombëtares shqiptare.

Bisedimet shkuan si duhet dhe sot Kamberi është zyrtarizuar nga klubi zviceran. Ai ka nënshkruar deri në verën e vitit 2023, ndërkohë që St Gallen thekson në njoftimin bërë se modalitetet e transferimit nuk do të zbulohen.

Kamberi kishte edhe dy vite kontratë me Hibernian, klub që me siguri ka përfituar në aspektin financiar. Sulmuesi e mbylli sezonin shkuar te Rangers, që e kishte huazuar dhe vendosi të mos e blinte atë. /abcnews.al