ZYRTARE/ “Fiken” shpresat e Barcelonës, Azpilicueta rinovon me Chelsean

schedule21:40 - 4 Gusht, 2022

schedule 21:40 - 4 Gusht, 2022

Chelsea zyrtarizon rinovimin e Azpilicueta-s edhe për dy sezone të tjera.

Lojtari spanjoll do të vazhdojë të jetë kapiten i skuadrës angleze dhe kështu mbyll iluzionet e tifozëve të Barçës që kishin me një nënshkrim të mundshëm.

Lajmin për rinovimin e kontratës së spanjollit e ka bërë publik vetë klubi i Chelsea nëpërmjet një postimi në Twitter./abcnews.al