Zyrtare/ Egnatia nuk ndalet, firmos për 3 vite me mesfushorin e njohur

schedule12:10 - 29 Korrik, 2022

schedule 12:10 - 29 Korrik, 2022

Egnatia nuk ka ndërmend të ndalet në këtë merkato. Rrogozhinasit kanë përforcuar repartin e mesfushën me ish-futbollistin e njohur shqiptarë.

Bëhet fjalë për Donald Mëllugjën, i cili do të vihet menjëherë nën urdhrat e Edlir Tetovës

27-vjeçari ka firmosur një kontratë 3-vjeçare me Egnatian, teksa do ta mbajë të lidhur për të paktën në Rrogozhinë deri në vitin 2025.

Mëllugja ka qenë pjesë e Partizanit, Burrelit, Besës, Bylisit dhe Kastriotit.

/f.a/abcnews.al