Zyrtare/ Bale rikthehet te Tottenham, firmos dhe mbrojtësi Reguilon

schedule19:00 - 19 Shtator, 2020

schedule 19:00 - 19 Shtator, 2020

Gjithçka ishte e kryer dhe pritej vetëm zyrtarizimi i tyre, i cili pak minuta më parë ka ardhur: Gareth Bale dhe Sergio Reguilon janë lojtarë të Tottenham Hotspur.

Pas plot 7 vitesh, Bale rikthehet te klubi ku i shndërrua në një nga lojtarët më të mirë në botë, në formë huazimi 12-muaj nga Real Madrid.

Ndërsa për Reguilon, Tottenham ka blerë kartonin e tij, po ashtu nga Real Madrid, me mbrojtësin e majtë i cili pritet të jetë menjëherë titullar në formacionin e Mourinhos./abcnews.al