Zyrtare: Alderweireld largohet nga Spurs, firmos në Lindjen e Mesme

schedule13:38 - 27 Korrik, 2021

schedule 13:38 - 27 Korrik, 2021

Ashtu siç ishte paralajmëruar, Toby Alderweireld është transferuar në Katar te klubi i Al-Duhail në Katar. Konfirmimin e dha sot klubi i Tottneham, që ndahet me mbrojtësin pas 6 sezonesh të suksesshëm.

Vetë Alderweireld ka firmosur kontratë për tre vite me klubin e ri. Asnjëra palë nuk më dije vlerën e operacionit për transferimin e belgut në Lindjen e Mesme.

Alderweireld në vitin 2015 erdhi për 16 milionë euro nga Atletico Madrid dhe me kalimin e kohës u bë një nga mbrojtësit më të mirë në Premier League. /abcnews.al