Zjarri përfshin magazinën në Tiranë, evakuohen banorët

schedule21:01 - 8 Maj, 2018

schedule 21:01 - 8 Maj, 2018

Një zjarr ka përfshirë këtë të martë një magazinë në rrugën “Siri Kodra” në Tiranë.

Policia ka njoftuar se ngjarja ka ndodhur rreth orës 19:30 dhe në vendngjarje kanë shkuar menjëherë shërbimet e Policisë dhe Zjarrëfikësja.

Ndërkohë po punohet për evakuimin e banorëve në banesat që ndodhen pranë magazinës si dhe për shuarjen e flakëve.

Nga zjarri, sipas policisë, nuk ka të lënduaar, por vetëm dëme materiale.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e plotë të shkaqeve dhe rrethanave të zjarrit./abcnews.al