Zjarr në Jakodin të Roskovecit, në rrezik edhe disa banesa

schedule16:44 - 26 Qershor, 2022

schedule 16:44 - 26 Qershor, 2022

Një vatër zjarri është aktivizuar në disa toka në fshatin Jakodin të bashkisë Roskovec. Mësohet se në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikëset e Bashkisë Roskovec dhe ato të Patosit e Fierit.

Nga flakët rrezikohen edhe disa stalla pularish dhe banesa që ndodhen pranë vatrës. /abcnews.al/