Zhduken në rrethana misterioze 2 të rinj në Vlorë, familjarët nuk dinë gjë

17:09 | 08/09/201817:090

Dy të rinj që janë kthyer nga Belgjika në muajin qershor të këtij viti janë zhdukur në rrethana misterioze. Babai i Albano Xhaferrit thotë se të birin e kërkoi një person para dy muajsh dhe prej asaj dite familjarët nuk e kanë takuar më 34 vjeçarin.

34 vjeçari që shihni në foto është Albano Xhaferi i cili ka humbur kontaktet me familjen prej 18 qershorit të këtij viti.

Ai kishte pak kohë që ishte kthyer nga Belgjika.

Babi i tij Lufti Xhaferri thotë se ditën që u zhduk erdhi dikush dhe e thërriti. Albano mori të birin që e kishte lënë tek gjyshërit dhe e ka lënë në banesën e tij. Më pas u largua me personin në fjalë.

“Se kush e mori qe i tha hajde që mori djalin dhe e shpuri në shtëpi, e mori djalin e shpuri në shtëpi dhe iku, s’ka marrë as pashaportë as dokumenta, nuk i ka thënë asgjë gruas”.

Familjarët kanë bërë denoncimin në polici, por deri tani nuk dihet asgjë për fatin e 34 vjeçarit. I ati nuk ka dijeni për probleme të Albanos në Belgjikë. Ai thotë se është kthyer me një person tjetër prej andej dhe ky i fundit 20 ditë pas zhdukjes së djalit të tij ka humbur edhe ai.

“Kanë ardh bashkë që nga Belgjika, tani se ka kanë bërë unë s’di gjë. Djalin tim e kanë marrë më përpara 20 ditë më përpara”.

Jashtë kamerave gruaja e Albano Xhaferrit, Daniela ka deklaruar se në Polici i kanë thënë se burri i saj ka ikur me një person të quajtur Klodi.Burime nga Policia e Vlorës  konfirmojnë se nuk janë vetëm këto raste të personave të zhdukur, por ka edhe denoncime të tjera. /abcnews.al

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono