Zbulohet krijera misterioze, mund të vlejë shumë

schedule14:05 - 9 Korrik, 2020

schedule 14:05 - 9 Korrik, 2020

Një krijesë misterioze është zbuluar në një plazh të Queensland në Australi. Gruaja  po shpreson se mund të fitojë para prej saj nëse rezulton të jetë një  qelibar i cili  ka dalë jashtë nga sperma e balenës, shkruan Themanews.

Krijesa me një ngjyrë të errët, mund të jetë një fenomen i rrallë dhe nëse verifikohet si një qelibar mund të vlejë shumë para. Gruaja  postoi foton e krijesës  së çuditshme duke  pyetur njerëzit nëse ishte një mustak.

Për çudinë e saj, shumica  nuk ranë dakort dhe thanë se ajo krijesë ka më shumë gjasa të jetë një qelibar. Ambergris, e njohur ndryshe si “ari lundrues”, nxirret nga sperma e balenës,  dhe ngurtësohet në ujë./abcnews.al