Zbulohet fanella e Realit për sezonin 2023/24, ngjason me atë të 2011/12

schedule10:49 - 1 Dhjetor, 2022

schedule 10:49 - 1 Dhjetor, 2022

Dizajni i fanellës së Madridit për sezonin 2023/24 është shfaqur në internet. Portali FootyHeadlines ka shpërndarë imazhe të bluzave të reja me tre vija ari.

Uniforma do të ketë një jakë trengjyrësh dhe futje blu të kaltër në anën e pasme.

Ky komplet është shumë i ngjashëm me fanellën shtëpiake të Madridit 2011/12, e cila gjithashtu kishte vija ari. /G.D acbnews.al/