Zakonet e Lady Gaga-s që e mbajnë atë në formë të shkëlqyer

schedule16:44 - 9 Maj, 2021

schedule 16:44 - 9 Maj, 2021

Që kur Lady Gaga u shfaq në skenën muzikore me single “Just Dance” në 2009, gjithçka në lidhje me paraqitjen e yllit pop ka qenë një lajm. Paraqitjet e saj ekscentrike, natyrisht, nuk lanë askënd indiferent, me idhullin e popit që mblodhi të gjithë sytë tek ajo.

Kështu që nëse po mendoni se çfarë bën ajo për të qëndruar në formë perfekte dhe silueta e saj të jetë më e lakmueshme se kurrë, zbuloni se vallëzimi është ushtrimi i saj i preferuar që e mban atë në formë. Përveç kësaj, ajo ka raportuar herë pas here pas një përputhje njëzet e pesë minuta të trajnimit program krijuar nga trajnerin e saj, Harley Pasternak, i projektuar për të bërë pesë herë në javë. Gaga qetësohet rregullisht me yoga.

Sa i përket zakoneve të saj të të ngrënit, sipas womenshealthmag.com, idhulli i popit ha pesë vakte në ditë (dy vakte dhe tre vakte) me ushqime që hyjnë në këto pesë kategori: proteina, karbohidrate të ulëta glikemike, yndyrna të shëndetshme, fibra dhe një pije pa sheqer. Shefi i saj personal i kuzhinës, Bo O’Connor, madje tha se një vakt tipik për të duhet të jetë i shëndetshëm, ushqyes, i mbushur dhe me shumë fibra si “diçka si fasule të zeza, karkaleca të pjekur në skarë dhe perime shumëngjyrëshe”./abcnews.al