Ylli i Evertonit në radarët e Aston Villa

schedule14:00 - 10 Janar, 2022

schedule 14:00 - 10 Janar, 2022

E ardhmja e Lucas Digne te Evertoni duket në ditët e saj të fundit, teksa për lojtarin kanë shfaqur disa skuadra interes.

Në krye të listës qëndrojnë sheikët e Newscastle, të cilët po synojnë të përforcojnë skuadrën në mbrojtje dhe Digne duket i përzgjedhuri për këtë pozicion.

Newscastle nuk do e ketë aspak të lehtë, teksa në garë për shërbimet e lojtarit të Evertonit është futur edhe Aston Villa.

Sipas gazetarit të njohur, Fabrizio Romano, raportohet kjo javë do të jetë vendimtare për kalimin e mundshëm të lojtarit te Aston Villa.

Digne raportohet se e dëshiron kalimin e tij te Aston Villa, megjithatë akoma klubet nuk kanë rënë dakort për marrëveshjen e transferimit të lojtarit.

/f.a/abcnews.al