Yjet e Superiores në 10 javët e para, dominim total i Tiranës kryesuese

schedule22:15 - 1 Dhjetor, 2021

schedule 22:15 - 1 Dhjetor, 2021

Abissnet Superiore vazhdon rrugëtimin dhe si çdo javë Supersport publikon formacionin më të mirë në 10 javët e para, referuzar të dhënave statistikore të grumbulluara deri më tani.

Portën e ka marrë sërish Visar Bekaj i Tiranës, ndërsa Belicës ia ka marrë vendin Ardit Hila i përshtatur në qendër të mbrojtjes te Kukësi.

Gurishta dhe Musta nuk i lëshojnë krahët, sikurse edhe Hoxhallari në qendër. Lushkja e Limaj në mesfushë janë të paprekur, sikurse edhe Latifi e Basa që kanë marrë nga një vend së fundmi.

As sulmi nuk ndryshon, me Seferin e Tiranës dhe Ibraimin e Tiranës përpara në repartin e avancuar. / abcnews.al