Xhaçka viziton familjet e dëmtuara nga tërmeti në Floq

schedule15:45 - 4 Qershor, 2019

schedule 15:45 - 4 Qershor, 2019

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka vizituar sot banorët, që janë strehuar në shkollën e fshatit Floq dhe në çadrat e emergjencave civile. Xhaçka i garantoi banorët se do të rindërtohet çdo shtëpi e rrënuar dhe do të dëmshpërblehen familjet, për të riparuar banesat me dëmtime të lehta.

Më herët, Xhaçka mori pjesë edhe në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave Civile. Ministrja kërkoi nga institucionet vendore koordinimin e duhur, për t’u ardhur në ndihmë banorëve. /abcnews.al