“Vuri zemrën në këtë aksion”, Meta: Mirënjohje për këngëtaren Bebe Rexha

18:19 | 02/12/201918:190

Këngëtarja me famë botërore, Bebe Rexha vizitoi sot dy fshatra, Bupqin dhe Bizën e Ishmit. Ajo tha se me fondin e saj do të ndërtohen dy shtëpi të të prekurve rëndë nga tërmeti. Ndërkohë Presidenti Meta që e shoqëroi ne Bizë të ishmit i shprehu edhe mirënjohjen këngëtares.

Ajo u kujdes që përmes instagramit të saj të tregojë vendodhjen e saktë të saj dhe qëllimin e vizitës. Bebe Rexha u prit me shumë dashuri nga banorët e fshatit Bupq të Fushë-Krujës. Rexha paratë nuk pranon t’i japë tek qeveria. Ajo tha se do të ndërtojë dy shtëpi.

Më pas me shoqërinë e Presidentit Ilir Meta këngëtarja shkoi në Bizë të Ishmit, në një familje të prekur rëndë nga tërmeti. Këtë familje këngëtarja e memorizoi përmes telefonit të saj.
Bebe Rexha u shpreh se ishte shumë krenare që është shqiptare dhe që ndodhet në Shqipëri në këto moment. Ajo tha se shqiptarët janë të fortë dhe tregoi se prania e saj në vend është që të nxisë shqiptarë të tjerë të japin donacione dhe të ndihmojnë banorët të rindërtojnë jetën.

Ndërkohë Presindenti Meta u shpreh se ky mision i këngëtares u vlerësua dhe nga kreu i shtetit
“Ka vendosur zemrën e saj për të sjellë në vëmendje këtë krizë humanitare para komunitetit ndërkombëtar”, tha Meta.

Fotografia e Ilir Meta

Fotografia e Ilir Meta

Fotografia e Ilir Meta

Fotografia e Ilir Meta

Fotografia e Ilir Meta

Fotografia e Ilir Meta

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono