Vrasja e të riut në Shkodër, arrestohet vëllai i autorit të dyshuar

schedule12:43 - 22 Shtator, 2023

schedule 12:43 - 22 Shtator, 2023

SHKODËR- Policia ka vënë në pranga njërin prej pesë të shpallurve në kërkim për vrasjen e të riut në Shkodër, mbrëmjen e djeshme në fshatin Hot i Ri.

Autoritetet thonë se kanë vënë në pranga Paulo Mhillin (vëllai i autorit), i cili ka qenë i përfshirë në konfliktin, që i mori jetën Valter Fierzës.

Aktualisht vijojnë kërkimet për kapjen e katër të tjerëve, mes të cilëve dhe autori kryesor i krimit Klodian Mhillit.

Sipas policisë, personat e shpallur në kërkim janë përfshirë në një sherr fizik me vëllain e viktimës dhe pastaj situata ka eskaluar, deri në përdorimin e armës.

Sakaq, 33-vjeçari siç njoftoi policia, është vrarë me armë zjarri kallashnikov./ n.m.abcnews.al