Vrasja e Santiago Malkos, kthehet në gjykim dosja për Ilir Selmanin

schedule17:24 - 13 Tetor, 2021

schedule 17:24 - 13 Tetor, 2021

Gjykata e Posaçme e Shkallës së parë në vendimin e kësaj të mërkure ka vendosur rikthimin për gjykim të çështjes  për të pandehurin Ilir Selmani, i akuzuar për vrasjen e Santiago Malkos.

Burime për abcnews.al bëjnë me dije se se në vendimin e sotëm gjykata ka vendosur që të dërgojë për gjykim edhe Elvis Gaxhaj për armëmbajtje pa leje dhe shitje narkotikësh.

Ndërsa sot është vendosur që të pushohen hetimet për Xhoni Nicën i hetuar gjithashtu për të njëjtën ngjarje. /abcneës.al