Vlorë/Kapet 25 vjeçari me armë e municione

schedule09:53 - 15 Gusht, 2018

schedule 09:53 - 15 Gusht, 2018

Një 25 vjeçar u vendos në pranga pasi në shtëpinë e tij, u gjetën arsenal armësh, municionesh e droge. Ai është Denis Muhametaj 25 vjeç, nga Llakatundi i Vlorës. Në banesën e Muhametajt u sekuestruan automatikë model 56, 4 krehëra pistolete dhe kallashnikovi. Afro 1300 copë fishekë pistolete dhe kallashnikovi. Në të njëjtën kohë, policia sekuestroi tre motora për mjete ujore me 300 kw fuqi, tre automjete tip furgon, autoveturë dhe kamionçinë si dhe 15.7 kg kanabis, 340 kubikë kanabis./abcnews.al