Vlorë, gjendet një sasi e madhe droge në Bristan

schedule13:00 - 20 Qershor, 2018

schedule 13:00 - 20 Qershor, 2018

Një sasi e madhe kanabis sativa është gjetur në Karaburun, në gjirin e Bristanit. Bëhet fjalë për rreth 500 kg drogë të futur në thasë dhe që ishte hedhur në breg.  Fillimisht u dyshua se kjo drogë kishte  lidhje me gomonen e braktisur në Darzezë të Fierit. Por me pas një burim i policisë kufitare i tha ABC News se pranë drogës janë gjetur dhe dy mjete lundruese të braktisura. Megjithatë policia ende nuk ka dalë me version zyrtar për drogën në Karaburun, por as për gomonen në Darzezë të Fierit. /abcnews.al