Vlorë, banorët thyejnë rregullat, policia përplaset me romët që protestojnë

schedule13:36 - 19 Mars, 2020

schedule 13:36 - 19 Mars, 2020

Banorët e Vlorës thyejnë rregullin e ri. Ata lëvizin në grupe. Madje disa familje të komuniteti rom protestuan para Bashkisë pasi izolimi i pengon të kryejnë aktivitete për të fituar para.

Gazetari Elton Nika raporton për ABC News se ata janë përplasur me policisë pasi nuk lejohen protestat.

Ndërsa disa zyra si ato të UKT-së nuk janë të hapura dhe kanë njoftuar që pagesat duhet të kryhen në banka. Vetëm pak njërez janë drejtuar tek pikat e OSHEE për të paguar faturat. /abcnews.al