Vllaznia me të gjitha “armët” kundër Kukësit, Brdariç mundësi zgjedhjeje

schedule11:41 - 22 Tetor, 2021

schedule 11:41 - 22 Tetor, 2021

Kukësi-Vllaznia është ndeshja e javës së gjashtë e “Abissnet Superiore”, e cila do të luhet ditën e dielë, në stadiumin “Arena Egnatia” Rrogozhinë, ora 13:45.

Në këtë përballje Vllaznia do të ketë luksin e përzgjedhjes së lojtarëve më të mirë, për të ndërtuar formacionin për ndeshjen kundër Kukësit.

Trajneri Thomas Brdariç, do të ketë një grup të kompletuar duke mos pasur asnjë mungesë në sfidën e të dielës.

I vetmi lojtar që mbetet akoma në dyshime për ndeshjen kundër verilindoreve është, mbrojtësi i majtë Bulatoviç, i cili ka dy muaj që është i dëmtuar dhe nuk dihet nëse do jetë gati për të luajtur të dielën. /f.a/abcnews.al