Vizita e Putin, Veriu i Mitrovicës mbushet me flamuj rusë

schedule10:13 - 17 Janar, 2019

schedule 10:13 - 17 Janar, 2019

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, viziton Beogradin gjatë ditës së sotme, ndërkohë në veri të Mitrovicës janë vendosur flamuj të shumtë rusë dhe parulla që tregojnë vëllazërinë serbo-ruse.

Mediat kosovare raportojnë se fotografitë, famujt dhe mbishkrimet, janë vendosur mbrëmjen e së mërkurës nga njerëzit e Millan Radojiçiç, emri i të cilit është i lidhur me shumë ngjarje në veri, duke përfshirë edhe vrasjen e politikanit serb Oliver Ivanovic.

Por edhe gjatë mëngjesit të sotëm raportohet se njerëz të caktuar po vendosin flamuj nëpër pjesë të ndryshme dhe rrugica të veriut të Mitrovicës./abcnews.al