Vizita e Erdogan në Greqi

schedule15:54 - 9 Dhjetor, 2017

schedule 15:54 - 9 Dhjetor, 2017

Historike, u cilësua vizita e presidentit turk Rexhep Tajip Erdoan ne Greqi, e para pas 65 vitesh. Mediat e cilësuan si të tensionuar dhe kjo nisur nga kërkesat e parashtruara nga kreu i shtetit turk, për ndryshimin e vendimeve të traktatit të Lozanës. Në vazhdim në “Ballkan ABC” ju ftojmë të ndiqni nje material të zgjeruar, për këtë vizitë, marrëdhëniet diplomatike mes dy vendeve, mosmarrëveshjet ndër vite, kryesisht historike, të përgatitur nga Bruna Çifligu./abcnews.al