Video/ Zjarr në një pyll në Kukës

schedule11:51 - 1 Maj, 2018

schedule 11:51 - 1 Maj, 2018

Një zjarr masiv përfshiu pyjet në fshatin Shtiqne të njësisë administrative Malzi e Kukësit në një sipërfaqe prej dy hektarësh. Zjarri u shkaktua nga një shkëndije elektrike pas këputjes së fiderit të tensionit të larte 110 kilovat Kukës-Fushë Arrëz.

Me shfaqjen e kësaj vatre pas mesnate u angazhuan shërbimi zjarrfikës dhe pyjor i Bashkisë Kukës të mbështetur dhe nga banorët e njësisë administrative Malzi, të cilët po punojnë për shuarjen e zjarrit.

Flakët janë lokalizuar dhe zjarri është pothuajse drejt shuarjes së plotë. Në vendngjarje janë edhe punonjës të OST, të cilët po riparojnë edhe linjën e dëmtuar./abcnews.al