VIDEO/ “Wrestling” për një top futbolli, në Angli e teprojnë këtë herë

schedule09:22 - 22 Janar, 2020

schedule 09:22 - 22 Janar, 2020

“Wrestling” në divizionin e katërt (League Two) të futbollit në Angli. Gjithçka ka ndodhur në fundin e takimit, mes Leyton Orient dhe Northampton Town. Kjo përballje u mbyll me rezultatin 1 – 1 dhe vendasit barazuan në minutën e 85-të me penallti.

Scott Wharton, mbrojtësi i Northampton, pasi u shënua goli u vërsul të ndalonte një prej lojtarëve vendas që të merrte topin e ta dërgonte në mesin e fushës sa më shpejt. Ai e ka kundërshtarin e dhe e përplas në tokë.

Më pas nis përplasja masive e lojtarëve të të dy ekipeve. Sigurisht më pas gjakrat u qetësuan, ndërkohë që arbitri i ndeshjes nxori dy kartonë të kuq, një për Wharton që nisi gjithçka dhe një për James Dayton. /abcnews.al

https://twitter.com/funnyfutbolvidz/status/1219889619480862721